Klacht HelloFresh: ten onrechte tot afnemer gepromoveerd, hoewel ik dit niet wenste
Details
Klacht
Ik ben onbedoeld, door de veelheid aan informatie, aan een aantal leveringen gekoppeld zonder dat ik dit wilde.Ik was uit nieuwsgierigheid op hun website aan het kijken en heb toen, naar mijn beste herinnering, voor een bestelling voor dit komende weekeinde geklikt.
Naar later blijkt dat ik een hele serie maaltijden van ongewenste samenstelling en niet overeenkomend met mijn smaak moet gaan ontvangen.
Ik heb geprobeerd - chattend - dit te beëindigen maar hun chatsite stopt simpelweg zonder te antwoorden. Hoewel ik best tevreden was met mijn eerste zending rond 30 Aug.2022 maar thans niet meer wend ik mij tot u. Ik wil niet zomaar verplicht worden tot een contract waar ik zonder dat te willen ingetrapt ben !
Gewenste oplossing
Op dit moment stoppen met de ongewenste leveringen, welke per vergissing tot stand kwamen.De Consumentenbond begeleidt je naar een oplossing:
Heb je een probleem met een bedrijf? Er zijn drie manieren om tot een oplossing te komen. We helpen je stap voor stap.