Klacht Luxplus.nl: Ben gewoon opgelicht,nooit eenmachtiging gegeven

Klachtnummer
# 653241
Gebruiker
radjen1313
Datum
1 reactie

Details

Klacht

Ik heb nooit een opdracht of machtiging gegeven om de lidmaatschap om elke maand.Een bedrag van €8,95 afteboeken van mijn rekening.Al deze zogenaamde
Teksten zijn zo verstopt en bij een bestelling is er dus een machtiging afgegeven.
Dit kan toch niet zomaar,Dit is een zware oplichting,ik heb het niet door gehad.
Ik zag het vandaag pas dit kan toch niet.Voor een machtiging moet je toch meerdere handelingen nodig zijn en niet een vinkje,ik heb nooit een machtiging gegeven.
Dit kan toch niet

Gewenste oplossing

Ik wil mijn geld terug.Dit is pure oplichting,ik heb meer zogenaamde lidmaatschap betaald dan ik ooit bij hun heb gekocht.

1 reactie

  1. Auteur
    Luxplus.nl
    Datum
    Dit is onze laatste reactie
    Wij benoemen het lidmaatschap echter op meerdere plaatsen.
    Wanneer je de website opent is de eerste pop-up de uitleg over ons concept. Hierna zie je bij elk product de normale prijs of de ledenprijs. Je kunt dan dus zelf besluiten tegen welke prijs je het product wilt kopen. Indien je voor de ledenprijs een product besluit te kopen word in je winkelmandje het lidmaatschap benoemd en uitgelegd. Hierna moet je inderdaad aanvinken dat je akkoord gaat met ons lidmaatschap en de voorwaarden.
    Vervolgens krijg je bij de orderbevestiging nogmaals het lidmaatschap benoemd. Hier staat ook dat je het binnen 30 dage kunt stoppen.

    Wij benoemen het lidmaatscha[ dus niet enkel bij het vakje dat moet worden aangevinkt voor betaling. Wij vinden het vervelend om te horen dat dit niet duidelijk was voor jou.

Ook een klacht indienen over Luxplus.nl?

De Consumentenbond begeleidt je naar een oplossing:

Heb je een probleem met een bedrijf? Er zijn drie manieren om tot een oplossing te komen. We helpen je stap voor stap.

  1. Stuur een juridische brief of e-mail

  2. Bel onze juridisch expert

  3. Laat ons voor je bemiddelen