Schoonenberg Hoorcomfort is actief op Klachtenkompas. Je kunt dus elk moment een reactie van hen verwachten, uiterlijk binnen twee weken.
Klacht Schoonenberg Hoorcomfort: Niet naakomen van gemaakte afspraak
Details
Klacht
hallo,ik ben 3 weken geleden bij Schooneberg in Oosterwolde met een recept en nieuwe audiogram van de KNO voor nieuwe oorstukjes.
Ik kom daar en geef recept en audiogram , toen werd de afdruk van beide oren gemaakt, het wer gevraagd waar ik de oortoestellen heb gekocht en ik zeg, heb cadeau gekregen van mijn zoon 3 jaar geleden.
Toen vroeg ik hoe lang duurt het, 3 weken was het antwoord.
Ik vroeg dan naar de kosten, 100 euro per stuk.
Ik vroeg dan 3 keer , als ik kom de oorstukjes halen wordt danook het nieuwe Audiogram in de oortoestellen geprgrammerd, ja meneer dat doen wij.
Na 3 weken niks horen, heb ik mandaag een mail gestuurd, zijn de oorstukjes binnen??Ja was het antwoord ik kon maandag en dinsdag en woensdag tussen 16 en 17 uur komen, dus geen afspraak, en dat vond ik al raar.
Gisteren om 16 uur was ik daar en die man verwisselde de oorstukjes van de de toestellen en binnen 2 minute klaar geen test of zo helemaal NIKS.
Ik zei dan ik hoor helemaal niks, zonder oortoestellen hoor ik beter, wat nu!
Ja het is een qwestie van wennen of zo ik weet het niet.
Ik zeg dan U moet doch zoals afgesproken het nieuwe audiogram in de toestellen programmeren.het antwoord was ik heb geen audigram!
Ik zeg naturlijk heeft U die die heeft U gekopierd en ook in de computer gezet,
Toen ging die even zoeken en ja daar was die.
En nu komt het, ja zei die, ik heb van de Centrale gehood dat ik 250 euro moet vragen voor het programmeren van de audigram, en toen was ik stom verbaast hoe men bij dit bedrijf met afspraken omgaat!
Ik zei dat kan doch niet het was afgesproken dat U dat zou doen, nee het kon niet alleen tegen betalling van 250 euro omdat de toestellen niet daar waren gekocht.
Ik zei nog als ik een Toyota heb gekocht kan ik ook voor onderhoud en reparatie, overal naar toe gaan in ieder garage, maakt niet uit waar ik de auto gekocht heb.
Ik zat te tweiwelen die dingen laten liggenen niet betalen, maar ik heb ze doch betaald en meegenomen.
Wat een waardeloos bedrijf die zo met klanten omgaat en de gemaakte afspraken niet naakomt.
Gewenste oplossing
dat zij GRATIS zoals beloofd ,het nieuwe Audiogram in de toestellen programmeren en afsteel en testen ,maar niet meer in Oosterwolde.- Status
- niet opgelost
- Beoordeling
Bedrijf status
Bedrijf status
- Bedrijf
- Status
Deze klacht is gesloten
De Consumentenbond begeleidt je naar een oplossing:
Heb je een probleem met een bedrijf? Er zijn drie manieren om tot een oplossing te komen. We helpen je stap voor stap.