Klacht Student Verhuis Service: Slordige omgang met klant en spullen

Klachtnummer
# 288240
Gebruiker
Vanders
Datum
0 reacties

Details

Klacht

afgelopen jaar heeft studentverhuisservice mijn inboedel van hilversum naar de opslag en van de opslag naar het noorden des lands gebracht. daarbij is de brievenbus van de buurman stuk gereden. studenten hebben het niet geregeld dus ik heb hem 50 euro betaald.
daarna zouden ze de sleutel van de opslag daar inleveren, dat heb ik ze telefonisch verzocht. hebben ze niet gedaan. beweren dat ze de sleutel aan mij hebben gegeven. niet waar. dan had ik geweten dat het met de opslag niet goed zat en een rekening van hun kunnen vermijden. rekening van de opslag een kleine 200 euro.
verder is mijn onlangs overleden vader's muntenverzameling verdwenen.
bij studentverhuisservice krijg je of geen antwoord of word je impliciet voor leugenaar uitgemaakt.

Gewenste oplossing

ik wil graag iig mijn aantoonbare schade vergoed hebben (brievenbus 50 en opslag 200 euro). de muntcollectie kan ik niet aantonen, maar een excuus voor alle slordigheid en het impliciet uitmaken van mij voor leugenaar zou op zijn plaats zijn

Bedrijf status

Bedrijf status

Bedrijf
Status

Wij vinden dat Student Verhuis Service hier je klacht op moet lossen! Jij ook? Doe een oproep via Social Media!

0 reacties

Ook een klacht indienen over Student Verhuis Service?

De Consumentenbond begeleidt je naar een oplossing:

Heb je een probleem met een bedrijf? Er zijn drie manieren om tot een oplossing te komen. We helpen je stap voor stap.

  1. Stuur een juridische brief of e-mail

  2. Bel onze juridisch expert

  3. Laat ons voor je bemiddelen