Klacht VGZ: Valse beschuldigingen tegen over mijn naam, oplichting en fraude valsheid in geschriften.

Status
angry Niet opgelost
Klachtnummer
# 338022
Gebruiker
Gebruiker1544607545
Datum
1 reactie

Details

Klacht

Ik ben klant bij de vgz, Ik heb hart klachten en lichamelijke klachten die nog niet zijn verholpen,. Op 6 december 2018 heeft de VGZ mij onterecht een toegangsverbod opgelegd door de politie te bellen en te zeggen aan de politie dat Ik de receptioniste heb bedreigd? Ik kan het tegendeel bewijzen,. Kan iemand mij vertellen waar ik daarvan aangifte van kan doen ? Ik heb in het verleden een fraude melding gemaakt bij de VGZ over een zorgverlener, toen kreeg ik een brief van de VGZ, in die brief vertelde ze mij dat ze daar niks aan kunnen veranderen, in die brief vertelde ze mij dat ik wel een advocaat zou kunnen nemen+een second opinion om dit aan het licht te brengen. Ik heb vaak specialezaken proberen te contacteren van de VGZ om dit te bespreken met de verantwoordelijke persoon die de brief heeft ondertekend maar zonder resultaat. In 2018 heb ik nog eens geprobeerd om het nummer te bellen maar het nummer bestaat niet meer,. Toen heb ik verschillende keren gebeld naar het nummer op de website, maar ik kreeg heel de tijd incompetente mensen aan de tel die mij niet verder hielpen met mijn vragen en mij zo verder administratief achterstellen. Daarom heb ik toen besloten om er persoonlijk naar toe te gaan om verhaal te halen.
Daardoor had ik plotseling contact met mevrouw xxxxxx van het klachten management,. Mevrouw xxxxxx vroeg mij om het bewijs materiaal opnieuw op te sturen omdat ze niks meer kan terug vinden over mijn fraude melding,. Ik heb het toen opnieuw gestuurd,.
Daarna kreeg ik een brief van mevrouw xxxxxx zonder handtekening met onder ander de melding dat ze niks kan terug vinden over mijn fraude melding,. Toen ben ik op 6 december 2018 weer persoonlijk naar toe gegaan om te vragen of ik mevrouw xxxxxx van het klachtenmanagement kan spreken voor text en uitleg over die brief zonder handtekening maar de receptioniste verhinderde mij het contact met mevrouw xxxxxx en vroeg mij het pand te verlaten,.
De receptioniste die mij vals heeft beschuldigd en heeft gezegd aan de politie dat Ik haar heb bedreigd en dan nog eens haar naam weigerde te geven omdat ik daar aangifte van wil doen bij de politie.

Gewenste oplossing

De lichamelijke en financiele schade die ik hierdoor heb opgelopen verhalen op de daders.
Geboden oplossing
Graag vraag ik de consumentenbond - klachtenkompas om mij te helpen, dit klopt niet meer, lees onderstaand antwoord die zogenaamd getekend is door het social media team? Beste heer Rogiest, We hebben ervoor gekozen om de klacht niet via deze weg af te handelen, maar via de andere kanalen waar wij zelf uw privacy kunnen waarborgen. Met vriendelijke groet, Het Social Media Team
Status
niet opgelost
Beoordeling
angry

1 reactie

  1. Auteur
    VGZ
    Datum
    Dit is onze laatste reactie
    Beste heer Rogiest,

    We hebben ervoor gekozen om de klacht niet via deze weg af te handelen, maar via de andere kanalen waar wij zelf uw privacy kunnen waarborgen.

    Met vriendelijke groet,
    Het Social Media Team

Deze klacht is gesloten

Ook een klacht indienen over VGZ?

De Consumentenbond begeleidt je naar een oplossing:

Heb je een probleem met een bedrijf? Er zijn drie manieren om tot een oplossing te komen. We helpen je stap voor stap.

  1. Stuur een juridische brief of e-mail

  2. Bel onze juridisch expert

  3. Laat ons voor je bemiddelen